Tegevused iseenda toetuseks
-
Kirjuta kõik välja. Lase tunnetel ja mõtetel paberile voolata – täpselt nii nagu need parasjagu tulla tahavad. Nii saab ärevus asenduda meelerahuga.
-
Loodus paitab! Sahista lehtedes, veereta lumepalli, korja lilli või solberda merevees – värske õhk ja looduses viibimine aitab sul endaga taas kontakti leida.
-
Võta hetk hingamiseks. Sule silmad ja mõtle mitte millestki. Lihtsalt hinga, tunneta, kuidas õhk liigub ja su keha lõdvestub.
-
Füüsiliselt aktiivne olles hakkab su keha õnnehormoone tootma ja tulemuseks ongi parem enesetunne. Sestap hoia jooksutosse käepärast!
-
Jagamine aitab alati – hea, kui saad end turvalisele ja toetavale kaaslasele pingetest tühjaks rääkida. Näed seejärel kõike jälle selgemalt.
-
Tantsi! Keera muusika valjemaks, sukeldu helidesse ja rütmidesse. Suuna kogu oma tähelepanu sellesse, kuidas su keha liigub. Peagi tunned, et suunurgad kerkivad.
-
Külm dušš või karastav suplus aitab meelel selgineda. Jahedas vees kaovad kõik tüütud mõtted ja tähelepanu koondub hetke, milles viibid.
-
Julge vahepeal olla ka totter ja lapsik – miski ei paranda tuju paremini kui nali, naer ja lõbutsemine!
-
Sügav uni loob justkui uue alguse – tunned end värske ja puhanuna, näed maailma helgemates toonides.
-
Kallista! Teise inimese füüsilisel lähedusel on imeline jõud – peagi tunned, kuidas muremõtted kaovad ja mõnusam on olla!
Kui tunned end halvasti, proovi neid asju.
-
Kirjuta üles, mida mõtled ja tunned.
-
Mine loodusesse mängima.
-
Sule silmad ja hinga sügavalt.
-
Liigu ringi.
-
Räägi kellegagi, kes sind kuulab ja toetab.
-
Tantsi muusika järgi.
-
Võta külm dušš või uju.
-
Ole lõbus ja naera.
-
Maga hästi.
-
Kallista kedagi.