Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Skip to content
Õppimine bänner

Õppimine

lihtsustatud

Kui õppimine on raske...
Koolil on sinu elus suur roll – lisaks teadmiste omandamisele on kool koht, kus suhtled palju eakaaslaste, sõprade ning täiskasvanutega. Koolis saavad kokku inimesed, kes eristuvad üksteisest nii oma soovide, väärtuste kui ka võimete poolest. See võib teinekord olla paras väljakutse! Selle kõige juures on oluline, et tunneksid ennast koolis hästi.
Õppimine võib pakkuda väljakutseid kogu elu. Võib-olla oled nüüdseks juba läbi käinud päris pika koolitee ja teadlik, millised õppeained on sinu jaoks kergemad ja milles pead rohkem pingutama. Loodetavasti oled saanud sel teekonnal tuge või avastanud, kuidas väljakutsetega toime tulla. Erinevatel põhjustel tekkiv stress võib muuta keeruliseks keskendumise, õppimise ja motivatsiooni leidmise. 

Ka uute asjade õppimine võib vahepeal raske olla. Inimesed on väga erinevate võimetega ja kasutavad õppimiseks erinevaid viise, näiteks jääb ühel info paremini meelde kuulates, teisel aga läbi kirjutades. On loomulik, et mõni asi tuleb sul lihtsamalt ja teisega pead rohkem vaeva nägema. 

Õpiraskused võivad välja paista halbades hinnetes ja ebaõnnestumises. Selle taga võib olla raskus omandada oskusi nagu lugemine, kirjutamine, arvutamine. Need oskused on vajalikud koolis hästi hakkama saamiseks. Kui aga muret õigel ajal märgata ja sind või sinu sõpra aidata, saab ära hoida õpiraskuste süvenemist või näiteks käitumisprobleeme, mis pideva ebaeduga võivad kaasneda. 
Õpiraskuste korral aitab eripedagoog, kes kasutab selliseid õpetamisvõtteid, mis last oskuste omandamisel veel enam toetavad.

Kas sul on raske õppimisele keskenduda? Pingutad, kuid ei saavuta soovitud tulemusi? Tunned, et ei jaksa enam? 

illustratsioon õppimine

 Lasteabi on sinu jaoks olemas – helista või kirjuta ja saame koos lahendusi leida!

Õppimine võib mõnikord olla raske, kuid see on normaalne osa koolielust. Koolis õppimise kõrval on oluline tunda end seal hästi ning abi saamiseks on olemas spetsialistid nagu eripedagoogid.

Kui sul on õpiraskusi või tunned end õppimisel abitu, võid alati pöörduda lasteabi poole.

Palun oota...

Peida veebileht kiiresti