Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Skip to content
Uudise bänner

Lasteabi podcast: Mis on turvaline huviharidus?

Lasteabi podcast’is arutleme, milline võiks olla tänapäevane lähenemine huviharidusele ja treeneri rollile. Saates on külas Sotsiaalkindlustusameti laste heaolu osakonna ennetusteenuste tiimi juht Heli Suvi ning tantsija ja tantsuõpetaja, tantsustuudios Ian Dance Company tegutsev Markus Ian Monak. Räägime, missugune on kõikide osapoolte jaoks turvaline huviharidus.

Markus on olnud lapsena treenitava rollis ja tegutseb praegu tantsuõpetajana. Ta jagab oma kogemusi, mille poolest erineb praegune huviharidusele lähenemine varasemast. Arutleme, kuidas korraldada huviharidust nii, et lapsel oleks olemas vajalik turvatunne ja et treenerid läbi ei põleks, ning missugune võiks olla lapsevanema, lapse ja treeneri koostöö.

Heli toob välja, et mida rohkem turvalise huvihariduse teemast räägitakse, seda teadlikumaks saadakse, ühtlasi tekib osapooltel julgus vajadusel muret jagada. Meediasse jõuavad rohkem need lood, kus treener on piire ületanud, kuid piire ületavad ka lapsevanemad ja treener ei tohiks väärkoheldud lapse murest mingil juhul mööda vaadata.

Treenerilt oodatakse tänapäeval väga palju – suur on ootus pakkuda lastele individuaalset tähelepanu ja suur on ka üldine töökoormus. Markus ja Heli räägivad treenerite läbipõlemise ohust ning jagavad soovitusi ka selle kohta, millist koostööd ootab treener lapsevanematelt.

Kuula saadet siit.

Palun oota...

Peida veebileht kiiresti