Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Skip to content
Lasteabi podcast aprilli episood

Lasteabi podcast: kuidas veipimist ennetada?

Veipimise levik ühiskonnas on üha laialdasem ja noorte hulgas e-sigarettide kasutamise piiramiseks saavad palju ära teha ka lapsevanemad ning kool. Aga mida ja kuidas? Lasteabi saates uuritakse, millised on peamised veipimise põhjused ja kuidas peaks vanem rääkima e-sigarette kasutava lapsega.

Piirangutest hoolimata jõuavad nii maitsestamata kui ka maitsestatud e-sigaretid noorteni. Puuviljade, kommide, dessertide või muu meeldiva maitsega e-sigaret võib tunduda noorele süütu meelelahutuse või mugava stressileevendajana ja vanematel ning koolil on üha keerulisem edastada noortele sõnumit suitsetamisega seotud terviseriskidest. Ometi tuleb seda teha.

Eestis on tehtud mitmeid samme, et noorte suitsetamist vähendada. Ometi vaatavad kooliõpilased endiselt nii tavaliste kui üha enam ka e-sigarettide poole. Miks see nii on ja mida saaks teha, et noored suitsetamisega vähem tervist rikuks.

Saates on külas Sotsiaalkindlustusameti lasteabi teenuse nõunik ja lapsevanem Elerin Piiroja ning Tervise Arengu Instituudi vanemspetsialist Helena Heidemann.

Kuula saadet siit

 

Palun oota...

Peida veebileht kiiresti