Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Skip to content
Lasteabi podcasti juunikuu episood

Lasteabi podcast: kuidas veeta lastega üks tore suvi?

Suvi on kohale jõudnud, puhkused kirja pandud ja plaanid vägeva suve veetmiseks tehtud. Kuidas veeta suvi lastega selliselt, et see oleks tegude ja käimiste rohke, õpetlik ja lõbus, kuid mis peamine... selline, et puhkaks kenasti välja. Ning seda nii lastele kui nende vanematele. Saates annavad nõu lapsevanemad Kerli ja Mart Valner ning nende seitsmeaastane tütar Saara Mai.

„Mina tahan palju veeta aega rannas ja meres ujudes,“ ütleb Saara Mai, kuid samapalju ootab võimalust külastada nii Tartu kui Saaremaa vanavanemaid. Ning siis on loomulikult tulemas ka lasteaia lõpureis, mille suund on veel peres paika sättimata. Isa Mart ütleb, et neil on kombeks kuulata ka lapsi, et kuhu nemad soovivad minna ja mida teha.

Valnerite peres kasvab veel üks tütar, kes on viie aastane. Kerli on lisaks Lastekaitse Liidu projekti „Targalt internetis“ teavitustöö koordinaator, Mart veab MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ) kommunikatsiooni. Kogemust mitme lapsega suve planeerida on juba mitu aastat: nii ema kui isa ütlevad, et oluline on mitte suve üle planeerida ja olla võimalikult palju perena koos, rännata, võtta asju ette ning et selle kõige juures oleks lõbus.

„Meil on vedanud, et teeme Mardiga mõlemad tööd, mis lubab olla nii ajas kui geograafias üsna painduv. Ehk siis saame oma suvel teha tööd ka kaugkontoris, mis annab võimaluse lastega rohkem koos olla,“ mainib Kerli. Mart lisab, et nemad ei ole pidanud laste tõttu loobuma ühestki tegevusest, sest kindlate mööndustega saab lapsed ikka kaasa võtta.

Saates räägitakse veel ka sellest, kuidas käivad kokku suvi ja nutivahendid, kuidas neid panna suvel toimima osana põnevast puhkusest. Lisaks arutatakse teema üle, mis tahab tihti jääda muu varju: kuidas veeta suvi nii, et nii lapsed kui lapsevanemad ka välja puhkaks.

Kuula saadet siit.

Palun oota...

Peida veebileht kiiresti