Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Skip to content
Kasuvanemluse eri tahke avavad „Koduteel“ dokkfilmid

Kasuvanemluse eri tahke avavad „Koduteel“ dokkfilmid

Lastekaitse sekkub kriisidesse, kus hätta on sattunud laps, umbes 3500 korral igal aastal. Mõnes peres on lastekaitse vahele astumine korduv. Põhjused, miks lapsed enam oma kodus elada ei saa, on vanemate ootamatu haigestumine, vägivald, sõltuvusainete tarvitamine või hooletusse jätmine.

Igal aastal tuleb seepärast oma kodust lahkuda ligemale 300 lapsel. Osa neist naaseb oma sünniperre, ent paljudel pole see võimalik. Sünniperest lahkumine on lapse jaoks raske sündmus. Seetõttu on ääretult oluline leida talle toetav, mõistev ja turvaline kodu. Õnneks leidub inimesi, kes on avanud oma südame ja kodu teistest vanematest sündinud lastele.

Dokumentaalsari „Koduteel“ teeb südamliku sissevaate vanemlikust hoolest ilma jäänud lastele kodu ja armastust pakkuvate perede eludesse, aga külastatab ka asendus- ja perekodusid, kus täna kasvab ligikaudu 700 last.

Kõik kasuvanemluse eri tahke avavad „Koduteel“ dokkfilmid, kokku 22 filmi, on nüüd YouTube’is üleval.

Filmid olid ETV ja ETV+ kanalites eetris aastatel 2021-2023. 9 neist filmidest on eesti keeles, 13 vene keeles ja eestikeelsete subtiitritega.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL5ryenLAx4rt_8bHzyN7lSfDQYJ4vq-iv

Palun oota...

Peida veebileht kiiresti