Lugemisnurgake

Mida teha, kui on igav

Vahel juhtub seda meie kõigiga, et lihtsalt on nii igav, et ei oska enda ega oma ajaga midagi peale hakata. Kõnnid jalgu järgi vedades toast tuppa või konutad teleka ees, proovid sõpru kätte saada, aga kõik on nagu maamuna pealt ära pühitud või on nad millegi põnevaga hõivatud. No lihtsalt niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii igaaaaaaaaaaaaaaaav on. Mõtleme koos, mida selle igavusega saaks peale hakata.


Üks võimalus on igavustunde sisse sukelduda. Kui sa nagunii juba diivanil vedeled, siis võid keskenduda tundele, mis sul just peal on. Kus ta praegu sinu kehas asub? On ta suurt kasvu või pigem tilluke? On ta hea või halb? Kas ta on mõnusalt pehme, meenutades karvast mängulooma või pigem terav ja torkiv või koguni õudne... Kas teda on võimalik kehas liigutada? Kui tugev ta on? Kas ta on nagu lõvi või pigem nagu põldhiir? On ta mänguhimuline või laisk? Mida temaga koos teha saaks? Ja ikka selles vaimus edasi. Õpi oma igavustunnet hästi tundma, sest ta on osake sinust. Kui sa oled oma tundega piisavalt tuttavaks saanud, siis võib-olla sul ei olegi enam igav või pole tunne enam nii talumatu.

Kui sul on igav, siis võid mõelda, mida su sõbrad või sulle olulised inimesed igavledes teeksid või mida nad sul teha soovitaksid. Võid teha ajurünnaku ja üles kirjutada kõik erinevad võimalused, mida igavledes teha saaks. Ära sea endale mingeid piire, lase fantaasial lennata. Tee endale igavuse peletamise loosiratas. Kirjuta tegevused eraldi paberitele ja tõmba endale loosiga tegevus.Võid võtta kätte ja asuda tegelema oma lemmiktegevusega. Olgu see siis joonistamine, muusika kuulamine, sportimine või lugemine. Võid uurida, mida netiavardustes igavuse kohta kirjutatakse või teha soovitatakse.

Võid kirjutada jutukese teemal: „Ükskord, kui mul igav oli“. Pärast võid seda teistele ette lugeda või saata info@lasteabi.ee aadressile. Kirjuta meile, mida sina teed, kui sul igav on ja me saame häid mõtteid teiste igavlejatega jagada!

 

Kätlin Servet